Spotkania EduKreacyjne

Koszt Spotkania
od 20 zł/osoba

Nasze Spotkania EduKreacyjne zostały stworzone nie po to, by zastępować szkolne lekcje. Ich tematyka jest kompatybilna ze szkolnymi programami nauczania, ale największy nacisk kładziemy na pobudzenie ciekawości młodzieży. Chcemy inspirować kreatywność, marzymy o wspólnym rozwijaniu ich pasji. Wiemy jednak, że wcześniej nasze główne zadanie to znalezienie ich. Razem z EduProjektem 2030 i Podróżami EduKreacyjnym zamierzamy pobudzić wyobraźnię młodych ludzi. Sprawić by ich wejście w świat dorosłych było bardziej świadome.

Czytaj dalej

Nasze spotkania możliwe są w trzech formułach. Podczas Podróży EduKreacyjnych, w szkole podczas zajęć i w formule on-line w przypadku nauki zdalnej, ale nie tylko.

Wyobraźcie sobie Spotkanie, podczas którego technik policyjny opowiada o swojej pracy pod kątem biologii człowieka. Albo takie, kiedy pasjonat historii opowiada o Gajuszu Juliuszu Cesarze i starożytnym Rzymie prosto ze stolicy Włoch, stojąc przed Koloseum. Nie musicie ruszać się ze szkolnych ławek, a nawet swoich domów.
Wyobraźcie sobie Spotkanie z Azją, podczas którego o tym niesamowitym kontynencie opowiada ktoś, kto się tam urodził. Spotkanie chemiczne, podczas którego opowiemy Wam jak tworzone są leki, albo biologiczne w celu wyjaśnienia działania wirusów, czy przygotowania szczepionek. Wyobraźcie sobie Spotkanie EduKreacyjne ze smartfonami, podczas którego młodzież dowie się, jakie są ukryte funkcjonalności tych urządzeń czy to, jak można odzyskiwać z nich dane. Nawet wpatrzeni w telefony uczniowie tego nie będą wiedzieć. Mamy też spotkania na przykład z japońskim systemem mnożenia, ze sztuczną inteligencją, z emocjami, z samymi sobą, wegetarianizmem czy miłością.
Mamy ich jeszcze kilkaset. Wszystkie tak skonstruowane by wspomagać program nauczania, ale również, czy może przede wszystkim żeby wzbudzić w młodzieży procesy poznawcze. Po takich EduKreacyjnych Spotkaniach zawsze wzrasta chęć zgłębiania kolejnych sfer nauki.
Mamy nadzieję, że ich kontynuacja w EduKlubie ID czy podczas prezentacji EduProjektu 2030 też przypadnie Wam do gustu. Podczas ferii zimowych i letnich wakacji spotkamy się z pewnością w trakcie realizacji EduProjektu NativeSpeaker

Historia
Geografia
Biologia
Chemia
Fizyka
Matematyka
Jezyk polski
Język angielski
Muzyka
Plastyka
Film
Dziennikarstwo
Fotografia
Ja i świat
Społeczeństwo

Historia

Geografia

Biologia

Chemia

Fizyka

Matematyka

Jezyk polski

Język angielski

Muzyka

Plastyka

Film

Nasze Spotkania EduKreacyjne są odpowiedzią na ogromne zainteresowanie zarówno nauczycieli jak również uczniów. Mimo, że w programach nauczania nie ma zbyt wiele miejsca na zagadnienia filmowe, ten rodzaj ekspresji i sposób przedstawiania świata odgrywa coraz większą rolę. Film będąc połączeniem tekstu, obrazu i dźwięku, w najbardziej kompleksowy sposób adresuje swoje treści i używa najbardziej bezpośrednich narzędzi. My skoncentrowaliśmy się z jednej strony na kwestiach technologicznych, nie zapominając o kształtowaniu odpowiedniej wrażliwości. Mając do dyspozycji profesjonalistów z różnych okołofilmowych dziedzin, prowadzimy EduKreacyjne spotkania związane z pisaniem scenariuszy, realizacją projektów filmowych, podstaw scenografii, operowania kamerą, jak również aktorstwa. Nasza propozycja zawiera opiekę i inspirowanie całych kompletnych projektów w ramach Spotkań EduKreacyjnych albo w profesjonalnym i unikalnym Projekcie EduKreacja (klikając można zapoznać się z nim).

Dziennikarstwo

Nasze dziennikarskie Spotkania EduKreacyjne są odmienne od tych przedmiotowych. Są przygodą, które u niektórych być może przerodzi się w pasję, potem zawód i społeczną odpowiedzialność. Pomożemy w tym. Zarówno na etapie poznawania możliwości posługiwania się słowem pisanym, przez odkrywanie etosu tego zawodu, umiejętności obiektywnego przedstawiania świata poprzez sprawozdania, reportaże, recenzje czy rozmowy. Pomożemy Wam w prowadzeniu gazetek szkolnych. Poradzimy też jak przygotować swój niepowtarzalny warsztat dziennikarski, zbudować go i potrafić wykorzystać. Stara szkoła dziennikarska mówiła, że ten zawód musi opierać się na obiektywnym przedstawianiu faktów. Nawet wbrew prywatnym poglądom dziennikarza. Artykuł prasowy musiał dać sprawozdanie z tego co się wydarzyło. Wszystko opierało się na informacji. Należało rzetelnie odpowiedzieć na pytania: co, gdzie, kiedy, jak, dlaczego, w jakim celu, kto, z kim etc się wydarzyło. Dopiero po zrozumieniu tego aksjomatu można było tworzyć informacje rozszerzone, sprawozdania, a reportaże, rozmowy czy felietony, były nagrodą za bycie obiektywnym i rzetelnym. To zawód piękny i dający satysfakcję porównywalną tylko z kilkoma innymi. Jeden z najtrudniejszych z powodu tak wielu pokus, które czają się za byciem punktem odniesienia w społeczeństwie. Nie zamierzamy oceniać, jakie jest dzisiejsze dziennikarstwo. Chcemy za to zaproponować praktyczne zajęcia EduKreacyjne połączone ze Spotkaniami EduKreacyjnymi. Polegać będą na przedstawieniu możliwości zmierzenia się z pisaniem. Od form najprostszych po te najbardziej skomplikowane. Postaramy się pomoc w tworzeniu pamiętników, dzienników, zapisów wydarzeń. Pokusimy się też, by przybliżyć takie formy dziennikarskie jak: * notatkę prasową, * sprawozdanie, * recenzję, * reportaż * rozmowa (możecie się spotkać z nazwą „wywiad” ale uważamy, że wywiad kojarzy się z odpytywaniem a prawdziwe dziennikarstwo to rozmowa dwojga ludzi i uczciwy zapis tej rozmowy). Możemy zrobić to podczas nauczania online, podczas wizyty w Waszej szkole, a także w trakcie naszych Podróży EduKreacyjnych. Wskażemy też możliwość kontynuowania przygody z dziennikarstwem w EduKlubie ID czy podczas przygód z Projektem NativeSpeaker (klikając w nie możecie poznać ich ideę).

Fotografia

Nasze Spotkania EduKreacyjne z fotografią są skierowane do tych, którzy zafascynowani możliwością uwiecznienia momentów życia, chcą wykonać pierwszych kilka kroków. Tak, by potem móc już swobodnie poruszać się po Ziemi i innych planetach, krocząc dumnie i uważnie z aparatem - swoim wiernym i sprawdzonym przyjacielem. Oczywiście, że przekażemy wiele kwestii technicznych, opowiemy o geometrii, kadrowaniu, odchyleniach horyzontu. To jednak uchwycenie momentu, przeniesienie na migawkę własnej wrażliwości czy zatrzymanie chwilowej emocji będzie dla nas priorytetem. Namówimy do prowadzenia swoistego dziennika fotograficznego, pamiętnika, do którego sięgając w dowolnym momencie życia, odświeżymy ulotność chwili, samopoczucia, nawet myśli. Przekonamy, że fotografia koresponduje z tekstem i postaramy się, żebyście znaleźli równowagę między nimi. Wielu malkontentów mówi, że żyjemy coraz bardziej w świecie obrazków. My uważamy, że znalezienie dla nich miejsca nie musi wiązać się z uwstecznieniem. Zobaczycie na naszych Spotkaniach EduKreacyjnych, że nie trzeba mieć nowoczesnych nikonów czy canonów, wystarczy telefon w dłoni i chęci by fotografia stała się pasją, a jej efekty zadowoliły Was. Nie będziemy też, jak niektórzy narzekali, że chcecie poprawić swoje selfie, bo fotografia jest zbyt obszerną dziedziną by odgradzać się od jakiejkolwiek formy. Dodatkowo pokażemy jak stworzyć swoje konta na portalach społecznościowych by inni zazdrościli. Tak pozytywnie oczywiście. Nie zatrzymamy się w naszych wspólnych poszukiwaniach i zaprosimy Was do Projektu EduKreacja (klikniecie przeniesie Was do niego) gdzie czeka naprawdę interesujący koncept. Poza Spotkaniami EduKreacyjnymi i Projektem EduKreacja pomagamy w prowadzeniu kół fotograficznych.

Ja i świat

Społeczeństwo