Projekt EduKreacja jest z jednej strony uzupełnieniem, z drugiej zaś pewnym podsumowaniem naszych propozycji EduKreacyjnych.
Wymaga zaangażowania całej grupy. Nie musi to być grupa, związana ze sobą na płaszczyźnie jednej klasy czy nawet szkoły (chociaż obecnie, przy ograniczeniach pandemicznych jest to raczej konieczne). Wspólnym mianownikiem musi być natomiast zamiłowanie do czegoś, wspólna pasja.
Wyobraźcie sobie, że młodzież chce zrealizować film, gazetę, przedsięwzięcie „biznesowe”, teledysk czy album z tematycznej sesji zdjęciowej. Sami ustalają pomysł, projektują wszystkie elementy realizacyjne, szukają narzędzi, tworzą harmonogram, dzielą się obowiązkami a na koniec decydują w jakiej formie podzielą się ze światem, tym co stworzyli.
Oczywiście pomagamy im w tym. Przede wszystkim oferując profesjonalistę, który będzie koordynatorem merytorycznym projektu. Razem z grupą ustali, z jakimi innymi specjalistami należy się skonsultować, by dany EduProjekt zrealizować.
Wyobraźcie sobie, że po trzech miesiącach oglądacie etiudę filmową, stworzoną przez grupę młodzieży, której kibicujecie. Rozpiera Was duma.
A kiedy zdacie sobie sprawę, że musieli sami omówić pomysł, stworzyć scenariusz, znaleźć reżysera, operatorów, stworzyć scenografię, wybrać lokalizację, przeprowadzić castingi, wybrać specjalistę od muzyki czy dźwięku, zbudować wokół przedsięwzięcia plan marketingowy między innymi z dedykowanymi kontami na portalach społecznościowych, to uznacie że Wasza rola ich przewodników spełnia się właśnie w niemożliwy do przecenienia sposób.
I tego Wam i sobie życzymy.
Poniżej znajdziecie krótki opis poszczególnych projektów.